Имунобор Кидс Сируп и вакцини против грип
0
(0)

Имунобор Кидс Сируп e погоден за употреба со вакцини. Вакцината против грип е биолошки препарат, составен од вируси на грип, т.н. антигени . Тие го стимулираат имуниот систем да произведува антитела против нив . Така, кога организмот се соочува со живите вируси ќе располага со антитела, кои ќе го започнат депонирањето и уништувањето веднаш.Токму во тоа се крие протективниот карактер на вакцините. Ефект од вакцината може да се забележи дури две недели по имунизирањето и тоа само против оние видови, за кои е предвидена. Вакцината не делува против други микроорганизми.

При подготвен имун систем одговорот после вакцината е побрз и поефикасен. Затоа Имунобор Кидс Сируп не само што е компатибилен со вакцината против грип, туку и ја зголемува нејзината ефикасност. Благодарение на Имунобор Кидс Сируп се обезбедува заштитата не само од вируси, туку и од бактерии и габички.

Кај деца под 6 месечна возраст и со алергиска реакција обично се избегнува употребата на вакцина против грип, па Имунобор Кидс Сируп e средство на избор за здрав имун систем.

Колко полезна беше тази публикация?

Кликнете върху звезда, за да оцените публикацията!

Среден рейтинг 0 / 5. Брой гласове: 0

Няма гласували! Бъди първият, който ще оцени тази публикация.

Не пропускайте полезни статии

Последвайте ни във фейсбук!

Съжаляваме, че тази публикация не Ви е била полезна!

Бихме могли да подобрим тази публикация. Също така, вашето мнение ще окаже влияние върху бъдещи публикации.

Ако желаете, споделете с нас какво не Ви допадна в публикацията.

borola

Може да харесате

guest

0 Коментарa
Вградени отзиви
Вижте всички коментари
0
Бихме се радвали на вашето мнение. Моля, коментирайте!x